İstanbul’da tuhaf kazalar… Şimdi de Yemen Savunma Bakanının oğlu

Dün saat 14.00 sıralarında Kalyoncu Kulluğu Mahallesi, Ömer Hayyam Caddesi’nde meydana gelen trafik kazasında, eski Yemen Savunma Bakanı’nın oğlu Musaeed Ahmed Musaeed Hussein’in kullandığı 34 DES 817 plakalı otomobil, caddeden karşıya geçmeye çalışan iki kişiye çarptı.

Çarpmanın etkisiyle yere düşen Pakize Özer kafasını kaldırıma çarptı ve ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İlk müdahalesi sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan Özer, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Özer’in hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilirken, bakanın oğlu Musaeed Hussein gözaltına alındı.

SERBEST BIRAKILDI

Aracın yolcu koltuğunda eski Yemen Savunma Bakanı Ahmed Musaeed Hussein’in de olduğu belirtildi.

Musaeed Hussein, emniyette yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi ve savcılık sorgusunun ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaza ile ilgili açıklama yapan Musaeed Hussein’in avukatı Kerim Bahadır Şeker, Hussein’in tedavi amaçlı Türkiye’de olduğunu söyledi ve müvekkilinin suçsuzluğunun bilirkişi raporuyla da tesis edildiğini ifade etti.

NE OLMUŞTU

Avrasya Tüneli’nin Aksaray çıkışında 30 Kasım’da meydana gelen kazada ağır yaralanan motokurye Yunus Emre Göçer, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.

Zanlının kusur durumunun tespiti için savcılıkça istenen bilirkişi raporunda, araç sürücüsünün “asli kusurlu” bulunduğu tespitine yer verilmişti.

Raporda ifadesine yer verilen şüpheli ise Göçer’in kullandığı motosikletle bir anda sinyal vermeden frene basıp sağa dönüş yaptığını, kendisinin de frene bastığını ancak duramayıp motosiklete çarptığını belirtmişti.

Soruşturma kapsamında, araç sürücüsü Muhammed Hasan Şeyh Mahmud hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Mohamud hakkında yakalama kararı verse de şüphelinin 2 Aralık’ta yurt dışına kaçtığı ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x