Jacob Neestrup, Kamil Grabara’yı savundu! ‘Komik bir şaka yaptı’

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ile eşleşen Kopenhag’da kaleci Kamil Grabara’nın yaptığı açıklamalar büyük ses getirmişti. Polonyalı eldiven, sarı-kırmızılı taraftarların tepkisini çekerken flaş bir gelişme yaşandı.

Kopenhag Teknik Direktörü Jacob Neestrup, Kamil Grabara’nın açıklamalarıyla ilgili konuştu. Kamil Grabara’yı savunan Jacob Neestrup, Polonyalı eldivenin şaka yaptığını dile getirdi.

RAMS PARK’TA BÜYÜK TEPKİ

Kopenhag ile Galatasaray arasındaki mücadele öncesi konuşan Kamil Grabara, taraftarlarla ilgili gelen soruya şu cevabı vermişti: “Fenerbahçe taraftarının daha iyi olduğunu duydum.”

Polonyalı file bekçisinin bu sözlerinin ardından Galatasaray taraftarları, Rams Park’ta tecrübeli eldivene büyük tepki göstermişti.

SKANDAL PAYLAŞIM

Galatasaray’ın Kopenhag ile oynadığı maçın ardından Kamil Grabara skandal bir paylaşımda bulunmuştu. Polonyalı file bekçisi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “O b.k çukurunda 3 puanı hak ettik” ifadelerini kullanmıştı. Galatasaray taraftarlarının tepkisi sonrası Kamil Grabara paylaşımında değişiklik yaptı ve “O b.ktan maçta” notunu yazdı.

EŞİ TEHDİT EDİLDİ

Kamil Grabara’nın eşi sosyal medya hesabından kendisinin tehdit edildiğini paylaşmıştı. Galatasray maçı sonrası çok sayıda küfürlü ve tehdit içerikli mesaj alan Dominika Robak, “Nasıl bir dünyada yaşıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

UEFA’YA BAŞVURU DÜŞÜNCESİ

Galatasaray’ın Kopenhag kalecisi Kamil Grabara için UEFA’ya başvuruda bulunacağı iddia edilmişti. Polonyalı eldivenin paylaşımın gerekli inceleme sonrasında UEFA’ya iletileceği aktarılmıştı.

“CEZA VERİLMEYECEĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM”

Kopenhag Teknik Direktörü Jacob Neestrup, Kamil Grabara’ya yönelik açıklamalarda bulundu. Kopenhag’ın Polonyalı eldivene bir ceza vermeyeceğini dile getiren Jacob Neestrup şu ifadeleri kullandı:

“Kulüp tarafından Kamil Grabara’ya ceza verilmeyeceğini söyleyebilirim. Basın toplantısına çıktı ve oldukça komik olduğunu düşündüğüm bir şaka yaptı. Sakin kalmalı ve rakip taraftarların uyguladığı baskıya boyun eğmeyeceğimizi söylemeliyiz. Burada bizim Danimarkalı ironimiz ve onun yaptığı şaka vardı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x