Tayyargiller’in Sonu Daha Öncesinden Yazılmış: Emrullah Erdinç’ten Öz Çifti Hakkında Gözaltı Açıklaması

Gündemde araştırılmaya başlanan ve haklarında sayısız iddia çıkan fenomen çiftlerden bir tanesi de Özlem Öz ve Tayyar Öz çiftiydi. Tayyargil olarak anılmaya başlayan fenomen ikili hakkında her geçen gün yeni bir haber çıkıyor. Dilan Polat davasında da adını sık sık duyduğumuz isimlerden yazar Emrullah Erdinç, Tayyargiller için de senaryonun aynı işleyeceğini açıkladı…

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin kara para aklama ve vergi kaçırma gibi suçlardan tutuklanmasının ardından, avukat Feyza Altun gözleri Özlem Öz, Tayyar Öz çiftine çevirmemiz gerektiğini söylemişti.

Altun’un ateşlediği fitilin altından çıkanlar bizim bile beklemediğimiz, gördüklerimize hayret ettiğimiz kapıları araladı. Özlem Öz ve Tayyar Öz çifti, sosyal medyada Tayyargiller olarak anılmaya başlandı.

Yaptıkları paylaşımlardan tutun mal varlıklarına, vergi ödeneklerinden Tayyar Öz’ün kliniğine kadar her şey en ince ayrıntısına kadar incelenmeye başladı.

Hatırlarsanız Tayyar Öz’ün kliniğine ilişkin ‘sahte’ olmasıyla ilgili iddialar gündemi sarsmıştı. Hatta klinik, SHOW Haber tarafından incelenmişti.

Okuduğumuz her şey bize “biz bunu bir yerden hatırlıyoruz!” dedirtiyor. Sıra geldi Özlem Öz ve Tayyar ÖZ’ün beş farklı suçlamayla haklarında soruşturma açılmasına.

Bir internet sitesinde satış yaptıkları tüm ürünlerin içerikleri, fabrikaları, zararları, böceklenmeleri derken neler neler çıktı ortaya… En son bu ürünlerin tamamının satıştan kaldırıldığını görmüştük. Tayyargiller ise ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘Resmi belgede sahtecilik’, ‘Vergi usul kanununa muhalefet’ ve ‘Malvarlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek’ gibi suçlardan soruşturulmaya başlanmıştı.

Tabii bu süreçte herkes yeniden kara para aklama konusunu dile getirince Tayyargil ailesinin yer sofralarında, köy odasında yaptığı paylaşımların da arttığını görmüştük. Dün öğrendiğimiz son bilgiye göre Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü davada çiftin üç şirketine de kayyım atandı.

24 Kasım’da başlatılan soruşturma hala sürerken, Öz çiftinin taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konulmuştu. Bir de Hem Tayyar-Özlem Öz içini, hem de Özlem Öz’ün annesi için yurt dışına çıkma yasağı getirilmişti.

Gören herkesin “geçtiğimiz iki ayı baştan mı yaşıyoruz?” diye sorguladığı soruşturmada akıllara elbette direkt olarak Dilan Polat ve Engin Polat’ın yaşadıkları geliyor.

Sosyal medyada pek çok yorumda da ikilinin aynı kaderi yaşayacağı yönünde tartışmalar görüyoruz.

Polat ailesi davasında adını sık sık duyduğumuz Emrullah Erdinç, 2. Sayfa programında bu sefer de Tayyargiller hakkında konuştu. Polatlar ve Tayyargiller’in dosyalarının birebir aynı olduğunu, Öz çiftinin de gözaltına alındığını göreceğimizi söyledi.

‘Önümüzdeki günlerde Özlem-Tayyar Öz çiftinin de gözaltına alındığını göreceğiz.’

Emrullah Erdinç’in söylediklerine göre Özlem Öz, hamile olması dolayısıyla savcılık insiyatifine kalmış.

‘Tabii Özlem Öz’ün sanırım hamile olduğu için emniyette ifadesi alınacak mıdır onu da savcılık karar verecektir. O dönem geldiğinde neden gözaltına alınmadı diye sorabilirsiniz. 5-6 aylık hamile olduğu için savcılık insiyatifine kalmıştır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x