Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Alexandros Kostas, Başkan Soyer’i ziyaret etti

Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosluğu görevine atanan Alexandros Kostas, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Başkan Soyer, “İlişkilerimize katkı sağlamak bizim görevimiz. Barışı sürdürülebilir kılmak için çok çalışmamız lazım” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Alexandros Kostas’ı makamında ağırladı. Buluşmada iki ülke arasındaki ilişkiler ve Atina ile İzmir arasındaki bağların kuvvetlendirilmesi konuları gündeme geldi. Başkan Tunç Soyer, “Midilli ile çok verimli ilişkilerimiz var. İzmir-Midilli arasında düzenlediğimiz gemi seferleri kapsamında sezonun son seferi ile Midilli’yi ziyaret ettik. İlişkilerimize katkı sağlamak bizim görevimiz. Barışı sürdürülebilir kılmak için çok çalışmamız lazım” dedi.

Kostas: “Karşılıklı turizmin de gelişmesini isteriz”

Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Alexandros Kostas ise “Atina ile ilişkilerin geliştirilmesi için üzerime düşeni yapmaya hazırım. Karşılıklı turizmin de gelişmesini isteriz. İzmir’de çok iyi karşılandım. Kızlarağası Hanı’na gittik, çok güzel bir mimarisi var” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x